Her insanın kendine has bir yapısı vardır. Kimyasına uygun bir biçimde karar verir, işlerini yapar ve hayatını şekillendirir. Kısacası, insanın sahip olduğu bu yapı(düşünüş biçimi) benliğini oluşturur.

“Zihniyet” sözcüğünü düşündüğümüzde genellikle şu tarz bir anlamı çağrıştırır : “Bir toplumun veya bu toplumdaki bireylerin düşünüş şekli.” Aslında kelimenin tam anlamıyla bir“düşünüş…

Anadolu Efes

Ülke basketbolunda en köklü kulüplerden biri olan Anadolu Efes 30 Mayıs Pazar akşamı muazzam bir maçın ardından şampiyonluğa ulaştı. Karşısında çok yüksek bütçelerle oluşturulmuş Barcelona takımı olmasına rağmen son periyotta Euroleague normal sezonu MVP’si Micic’in sazı eline almasıyla takımını zafere taşıdı.Böylelikle, …

MZV YetGen (Yetkin Gençler) eğitim programı’ın son gününde iki gün içinde takım arkadaşlarımız ile birlikte Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın 3.Amaç ‘ı olan “Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam” doğrultusunda tasarladığımız projemiz.

Ayşe, home-office çalışan ve gün boyu oturup bilgisayar üzerinden işlerini yürüten biri. Acıktığında zaman tasarrufu ve kolaylığı sebebiyle hazır ve paketli gıdaları tercih ederek geçiştiriyor, zamanının tamamını masa başında geçirdiğinden egzersizlere de ayıracak vakti yok. Peki gerçekten böyle mi? Yoksa bu zamanını planlayamamasından mı kaynaklanıyor?
İşte bu noktada Live USeful app

Basketbol severler başlığı görünce kimden bahsedeceğimi hemen fark etmişlerdir. Onun hikayesi yani Lewis Alcindor … Meşhur çengel atışın imza efsane ismi Müslüman olmadan önceki adıyla ilk olarak selamlayacak sonra onun yükselişine şahit olacağız. Bu sofistike kişiliğin hikayesiyle sizleri baş başa bırakıyorum.

Amerika’nın Doğu yakasının en popüler şehri olan New York’ta…

Onun yolu bitmişti artık ama yol gösterici olmaya devam edecekti ve etmeye devam ediyor. Bu yazımda, sporcu kimliği ve kişiliği ile güzel bir kimyaya sahip efsanevi kırmızı-beyaz otomobilin içindeki sarı-yeşil kasklı bir Formula 1 efsanesi Ayrton Senna’yı anlatacağım…

Ayrton Senna da Silva 21 Mart günü Sao Paulo’da hayata merhaba dedi…

Bazen bir nefretiniz size başarıya götüren bir tutkuya dönüşebilir.Onun hikayesi bu şekilde başladı.Bu yazıda bahsedeceğim kişi 34 sırt numarası ve bazen yeşil bazen beyaz bir kafa bandıyla maçlara çıkan “The Truth” yani Boston Celtics’in kısa forvet-şutörü Paul Pierce’ın hikayesine bakacağız.

ABD’nin Batı Yakası’nda California eyaletinin deniz kenarı şehirlerinden Oakland ve…

Uğur ERSÖZ

YetGen ‘21🚀

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store